Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,95 / Satış: 6,97

Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı
  • 20.11.2013
  • 5.107 kez okundu

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte vücuttaki fazla kilolarından şikâyetçi olanlar çeşitli zayıflama yöntemlerine başvurmaya başladılar. Bu yöntemlerden biri de bitki çaylarıdır. Dokuzlu zayıflama çayı içeriğindeki bitkiler zayıflamaya büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

9-bitki-zayiflama-cayi

Dokuz farklı bitkinin harmanlanmasıyla elde edilen zayıflama çayı zayıflamaya yardımcı olurken aynı zamanda enerji de vermektedir. Dokuzlu zayıflama çayı içeriğinde barut ağacı, cinnemea otu, mate, bılya kekik, çoban çökerten, yeşil çay, funda yaprağı, biberiye ve sinirli ot bulunmaktadır. Bu karışım kullanıldığında metabolizma çok daha hızlı çalışır ve çok daha hızlı kilo verilir. Bu bitkilerin zayıflatıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırma, bağırsakları çalıştırma gibi vücuda faydalı etkileri de bulunmaktadır. Bu etkilerin yanında ayrıca vücutta biriken fazla yağların yakılmasına da yardımcı olurken güçlü bir antioksidan olması sebebiyle de vücutta biriken fazla toksinlerin de kolaylıkla vücuttan dışarı atılmasını da sağlar. Günümüzde zayıflama çaylarının haricinde bir de zayıflama hapları kullanılmaktadır. Bu hapların içeriğinde tok tutucu ve iştah kesici kimyasal maddeler olduğu için uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

dogalpirin-zayiflama-cayiBu zayıflama hapları yerine bitkisel zayıflama çayları tavsiye edilmektedir. Bu çayların kullanılmasıyla beraber gözle görülür bir zayıflama olacağı gibi doğal bitkiler de kullanılacağı için sağlığa da faydası olacaktır. Zayıflama çayları kullanılırken aynı zamanda diyet ve spor yapılarak desteklendiği takdirde zayıflama daha kalıcı olacaktır. Bitki çayının içeriğindeki birbirinden sağlıklı ot ve bitkilerin zayıflamaya yardımcı etkisinin yanında kış aylarında soğuk algınlığına karşı da korumaktadır. Her gün taze demlenmiş 2 yada 3 bardak bitki çayı hem zayıflamaya destek olacak hem de yüksek tansiyon riskine karşı da koruyarak sağlığı olumlu yönde etkileyecektir. İçeriğindeki bitkiler kanı temizler ve şeker emilimini azaltır. Özellikle sindirimi düzenleme özelliği ile yemekler daha kolay hazmedilir, böylece şişkinlik oluşmasını da önlemiş olur.

Şişmanlık; günlük alınan kalori miktarının, harcanan kalori miktarından daha fazla olmasıyla ortaya çıkan bir metabolizma bozukluğudur. Bu çaylar kişinin metabolizma hızını yükselterek gün içerisinde yaktığı kalori miktarını artırmaktadır. Diyet ve zayıflama gündemde olduğunda uygulanacak beslenme programı ve sporun yanında bitki çaylarının da faydaları bilinmektedir. Son günlerde diyetlerde özellikle tercih edilen 9 bitki çayları ve faydaları şu şekildedir;
Yeşil Çay; Yüksek oranda antioksidan içeren bu çay toksinlerin vücuttan atılma sürecini hızlandırıyor. Metabolizmayı hızlandırıyor.
Kekik çayı; Metabolizmayı hızlandırır. Hazımsızlığı giderir. Şişkinliği ve gazı alır. Antioksidan etkisi vardır. Öksürüğü giderir. Boğaz ağrılarını alır ve ağız içi yaralarını geçirir. Vücut için gerekli tüm mineralleri içerir. Stresi giderir ve baş ağrılarını geçirir.
Biberiye çayı; Metabolizmayı hızlandırır. Hazımsızlığı giderir. Kabızlığı giderir. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Kan dolaşımı artırır ve bağışıklık sistemi güçlendirir. Stresi azaltmaya yardımcı olur. Baş ağrısı ve migren ağrılarını dindirir.
Funda çayı; Hazmı kolaylaştırır. İdrar sökücüdür. Kabızlığı giderir ve aynı zamanda ishali de engeller. Mesane problemlerini giderir. Karın ağrısına iyi gelir.
Mate Çayı; Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değildir. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecektir.
Sinir otu; Özellikle solunum yolu rahatsızlıklarında kullanılır. Karaciğere büyük oranda faydası vardır.
Cinnema; Vücuttaki şeker emilimini dengeleyen bir bitkidir. Şeker hastalığı tedavisinde de kullanılır.
Çoban çökerten; İçerdiği yüksek Proteinler sayesinde vücudu güçlü ve dirençli hale getirir. Şekeri dengeler.
Barut ağacı kabuğu; İdrar sökücüdür ve kabızlığa karşı iyi gelir. Dolaşım bozuklukları tedavilerinde de kullanılan önemli bir bitir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ