Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,95 / Satış: 6,97

Call of Duty Advanced Warfare Oyunu İncelemesi

Call of Duty Advanced Warfare Oyunu İncelemesi
  • 13.11.2014
  • 4.549 kez okundu

Oyun tüm hızıyla gelişmeye devam etmektedir. Modern Warfire’ın devamı olarak sayılan Call of Duty: Advanced Warfare oyunu incelemesini yaptığımızda bizleri bu sefer de 2054 yılına geleceğe götürmektedir. Senaryosunda bu sefer kiralık bir orduda savaşan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ordunun temel görevi, Amerika’nın üçüncü dünya ülkerine karşı demokrasi sağlamasını engellemek olacaktır. Ünlü oyuncu Kevin Spacey tarafından canlandırılan, Jonathan Irons adındaki karakter, ordunun başında bulunarak bu ülkelerin lideri olabilmesi için çalışmaktadır.

Oyun için negatif yönde yapılan yorumların başında gelen” 2054 yılında elimizde silahlar ile düşmana karşı mı koşacağız” yorumlar oldukça oyun severlerin tepkisini çekmiş gibi gözükse de, oyun yapımcılarının bu şekilde olduğu yönündeki açıklamalar, kullanıcıları pek tatmin etmemiş olsa da bir piyade oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Çıkmış olduğu ilk günden bu yana aynı çizgi üzerinde kalarak, yeni çıkartacağı oyunların da bu çizginin dışına çıkmayacağını bilmeleri, takipçilerini üzerken, her yeni geliştirmiş oyunu için katmış olduğu farklılıklar tarafından oynayıcıları tarafından etkileyici bulunmaktadır.

call-of-duty-advanced-warfare-gercek-gorunum

Son nesil teknoloji silahlarının kullanıldığı ve özel zırhlarla donatılan askerimiz, yayan olarak görevi tamamlamak için ilerlemektedir. Bu zırh önceki versiyonlarına göre daha da zayıf olarak karşımıza çıktığından ötürü, bizi pek fazla korumayacaktır. Durum böyle olunca, olabildiğince stratejik açıdan farklılıklar yaratmamız gerekmektedir. Exo-skeleton adını vermiş olduğu zırh için, düşmanla karşılaşıldığı sırada askerimize isabet eden mermilerin çok fazla can kaybına yol açması ve 4. mermiden sonra ölmemiz, oyun için gerçeklik yönünden olumlu yönde eleştiriler almıştır.

Call-of-Duty-Advanced-Warfare-elZırh dışında yer alan ve duvarlara tırmanabilmemizi sağlayan ekipmanların bulunduğu ve zıplama gücümüzü arttırabilecek teknolojilerin kullanılmasıyla oyuna ayrı bir hava katmış gibi duruyor. Yüksek yerden düşerken hızımızı azaltabilen bir özelliğinde bulunması, 2054 yılının meyvelerinden yararlanmamızı sağlamaktadır.

Diğer silah çeşitleri içerisinde yer alan bombalar için söyleyeceğimiz o kadar çok olay var ki en çok konuşulan ve yorumlanan olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Call of Duty: Advanced Warfare için geliştirilen yeni nesil el bombaları pek çok çeşit ile karşımıza çıkıyor. Bu bombaların arasından kolay bir şekilde geçiş yapılabilmekte ve hemen hemen her birinin farklı özellikleri bulunması oyuna ayrı bir hava katmış durumda. Örnek verecek olursak, bombalar içerisinde yer alan ve etrafa sismik olarak dalga yaymasını sağlayan bomba türü için, duvarların arkasındaki düşmanları görebilmemize olanak sağlayarak değişik taktiklerin uygulanmasında bizim işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

Official Trailer

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ