Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Yeni BraviaT LCD TV Serisi…

Yeni BraviaT LCD TV Serisi…
  • 12.03.2009
  • 1.021 kez okundu

İnanılmaz Görüntü Kalitesi, Harika Görünüm ve Yeni Nesil Ağ Bağlantı Özellikleri: YENİ BRAVIA™ LCD TV SERİSİ.

Sony’nin yeni BRAVIA LCD TV serisi, yepyeni özellikleri ile ev eğlencesinin merkezi haline geliyor.

BRAVIA ENGINE™ 3 ve Image Blur Reduction( Görüntü bulanıklığını giderme) özellikli Motionflow 100Hz teknolojisi ile şimdiye kadarki en iyi Full HD görüntü kalitesi… DLNA ve USB Media Player ile ağ bağlantısı… Daha ince ve minimalist “Sınır Sensin” tasarım konsepti… Güç tüketimini azaltan yenilikçi çevre dostu özellikler…

Sony’nin, kullanıcıları mükemmel görüntü ve üstün ses kalitesi ile tanıştıran ve çarpıcı tasarımlarıyla büyük beğeni toplayan LCD TV markası BRAVIA, 2009 yılını yepyeni modelleri ile karşılıyor. Yeni BRAVIA™ LCD TV serisi, multimedya içeriğine erişmek, paylaşmak ve keyfini çıkarmak için heyecan verici yeni yollar sunuyor.

Günümüzün yaşam tarzına uygun olarak geliştirilen yeni ince BRAVIA™ modelleri, minimal yapıları ile Sony’nin sınır sensin (Draw the Line) tasarım koseptini geleceğin tasarım anlayışı ile birleştiriyor.

Yeni BRAVIA™ serisi heyecan verici Full HD görüntü kalitesi ile televizyon izleme deneyimini bir adım öteye taşırken, sahip oldukları akıllı bağlantı ve medya akış özellikleri ile de günümüzün dijital yaşam tarzına kolayca uyum sağlıyorlar.

Yeni BRAVIA serisi, sahip olduğu “enerji verimliliği” sağlayan özellikler ile şimdiye kadarki en çevre dostu LCD TV serisi olma özelliğini taşıyor. BRAVIA™ görüntü kalitesinden ödün vermeden karbon ayak izini azaltan yenilikçi çevreci özelliklerle donatılan çoğu 2009 BRAVIA™ modeli, Avrupa Birliği’nin çevre ve performans kriterlerine uyan ürünleri onaylamak için verdiği ‘EU Flower’ etiketini taşıyor.

Ev eğlencesinin merkezi: BRAVIA LCD TV

Yeni Sony BRAVIA™ LCD TV’ler kişisel multimedya dosyalarının keyfini çıkarmak için artık çok daha fazla seçenek sunuyor. Yeni modellerde bulunan DLNA özelliği ile VAIO®, ağa bağlı PC veya ev medya sunucusunda depolanan müzikleri, dijital fotoğrafları veya video içeriklerini hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabiliyor. BRAVIA™’nın uzaktan kumandası ile kullanıcılar duraklatma, hızlı ileri sarma veya geri sarma gibi tüm oynatma fonksiyonlarını kontrol edebiliyorlar.

Yeni serinin birçok modelinde dijital içeriklerin keyfini evde çıkarmayı sağlayan USB Media Player yer alıyor. Uyumlu bir medya aygıtı cihazın USB girişine bağlandığında, geriye sadece XMB™ (Xross Media Bar™) ekran menüsünden ‘Media Player’ seçeneği seçilerek görmek ya da duymak istenilen dosyaları seçmek kalıyor. Yeni modeller ayrıca Cyber-shot™ ile çekilen fotoğrafları veya MPEG1 videoların keyfini büyük ekranda çıkarmak için de güzel bir seçenek oluşturuyor.

Yeni BRAVIA™ serisinde ilk kez yer alan AppliCast™ özelliği sayesinde, kullanıcılar PC’lerini açmadan birçok online hizmete erişebiliyor. Ethernet portu üzerinden Internet’e bağlanan BRAVIA™ LCD TV’ler, uluslararası haberlerden hisse senedi fiyatlarına, hava tahminlerinden ünlülerin hayatlarına kadar birçok RSS uygulamasını görüntüleyebiliyor.

Ayrıca XMB™ ekran ara yüzünden erişilen bir dizi kullanılışlı ‘araç’ da normal TV görüntüsünü yanında görüntülemek için seçilebiliyor. Yeni seri, yüklü olarak bir Analog Saat, Takvim ve ‘AppliCast™ Kullanımı’ rehberini sunuyor. Ayrıca hesap makinesi, Alarm, dünya saati ve Online Resim Çerçevesini içeren bir listeden başka ağa bağlı araçları da indirebiliyor.

İnanılmaz Full HD görüntü kalitesi ile tanışın

Yeni BRAVIA™ LCD TV serisinin kalbinde, ister Blu-ray Disc’ten film izleyin ister oyun oynayın ya da sevdiğiniz TV programını seyredin, şimdiye kadarki en iyi Full HD görüntü kalitesi için Sony’nin en son yenilikleri yer alıyor.

BRAVIA™’nın 2009 için en önemli yenilikleri arasında BRAVIA ENGINE™3 bulunuyor. BRAVIA ENGINE™3, Sony HD görüntü geliştirme teknolojisinin en son aşamasını temsil ediyor.

BRAVIA ENGINE™3, herhangi bir HD ya da SD kaynaktan gelen görüntü sinyallerini akıllı bir şekilde analiz ve optimize ediyor. Görüntüyü, kontrastı ve renk üretimini mükemmel sonuçlar için geliştiriliyor. Yeni modeller Live Colour özelliği ile de şimdiye kadarki en canlı ve gerçekçi renk üretimini sunuyor.

Motionflow PRO 100Hz teknolojisi, spor ve hızlı aksiyon içeren görüntülerin her zamankinden çok daha iyi görünmesini sağlıyor. Bu teknoloji daha pürüzsüz hareketli görüntü üretimi için akıllı bir şekilde ekstra kareler oluşturuyor ve bunları sinyalin içine yerleştirerek gösterilen kare hızını iki katına çıkartıyor. Bu işlev, hareket bulanıklığı azaltılmış daha keskin görüntüler için yeni kareyi eklemeden önce orijinal kareleri temizleyen Image Blur Reduction teknolojisi(Görüntü bulanıklığı giderme) tarafından geliştiriliyor.

“Sınır Sensin” tasarım konseptinin çekici, ince evrimi…

Yeni modeller, ilk kez geçen yılın BRAVIA™ serisinde görülen “Sınır Sensin” (Draw the Line) tasarım konseptinin daha minimize edilmiş bir versiyonunu temel alıyor. Çekici, daha ince ve çok daha minimalist olan yeni görünümlü BRAVIA™ modelleri, olağanüstü TV izleme deneyimini tamamlıyor.

W5500 (32/37/40/46/52inç – 82/94/102/117/132cm): Yeni W5500 kullanıcılarına nefes kesen Full HD görüntülere ve süper akıllı özelliklere geçmeye davet ediyor. Yeni model, yenilikçi “Sınır Sensin” tasarım konseptini, her iç mekana uygun, koyu bir piyano siyahı kaplama ve şeffaf ayrıntılarla güncelliyor.

Image Blur Reduction teknolojili Motionflow 100Hz, hızlı hareket eden aksiyon filmlerinde daha keskin ve pürüzsüz görüntüler anlamına geliyor. Bunların tümü entegre BRAVIA ENGINE™3, Live Colour, DLNA ve AppliCast™ özellikleri ile göz alıcı BRAVIA™ deneyimine ekleniyor. Ayrıca dahili bir MPEG 4 AVC HD tuner da yer alıyor.

V5500 (32/37/40/46/52inç – 82/94/102/117/132cm): Sınır Sensin tasarım konseptini ince bir ayna vurgusuna sahip piyano siyahı kaplamasıyla geliştiren V5500, dijital dünyanın bir merkezi haline geliyor.

Her türlü sinyal kaynağını optimize eden Live Colour ve yeni BRAVIA ENGINE™3 görüntü işlemcisi sayesinde mükemmel Full HD görüntü kalitesi sunan V5500, DLNA ile VAIO® ya da ağa bağlı PC’den video, müzik ve fotoğraf akışı sağlamaya olanak tanıyor.

BRAVIA™’ya bu yıl ilk kez eklenen AppliCast™ özelliği kullanışlı ekran üstü araçlar olarak Internet ve diğer servislerden bilgileri görüntülüyor. Ayrıca dahili bir MPEG 4 AVC HD tuner da yer alıyor.

S5500 (22/32/37/40inç – 55cm/82/94/102): BRAVIA™ deneyimi için makul fiyatlı bir giriş sunan S5500, piyano siyahı/mat dokulu kontrast kaplaması ile öne çıkıyor. 37 ve 40 inç(94 ve 102 ekran) modellerde, Full HD panel yer alıyor. Geniş bağlantı seçenekleri arasında, üç adede kadar HDMI girişine ek olarak bir USB giriş yer alıyor. Bu sayede bağlı cihazda dijital fotoğrafları görüntülemek ya da MP3 parçalarını dinlemek mümkün oluyor.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ