Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Windows 7, bu yaza hazır

Windows 7, bu yaza hazır
  • 12.03.2009
  • 988 kez okundu

Microsoft merakla beklenen yeni işletim sisteminin gelecek yılın başlarında bilgisayar kullanıcınının beğenisine sunulacağını tekrarlayadursun, analizcilerin kanısı bu yaz içerisinde kavuşmanın gerçekleşeceği yönünde.

Amerika merkezli araştırma firmalarından Sandeep Aggarwal’da görevli analizci Collins Stewart’a göre, Win 7 bu yazın başında; yani tahminen Haziran, bilemedik Temmuz ayında hazır ve nazır duruma gelecek. Yine Collins’e göre, MS’in yeni ofis paketi olacak Office 14’de gelecek yılın başlarında bizlerle buluşacak. Collins’in son ‘kehaneti’ ise, Microsof ile Yahoo arasında, bilindik arama motoru mevzuunda eninde sonunda bir anlaşma sağlanacağı yönünde.

Windows 7’nin Microsoft’a tahmini getirisinin ise 1.5 milyar dolar civarında olacağı öngörülenler arasında. Bu tutarın, yaklaşık 1 milyar doları yükseltme işlemlerinden oluşacakken, Netbook’larda kullanılacak Win7 sürümlerinin de 500-700 milyon dolar civarı bir getirisinin olacağı tahmin ediliyor.

Analizcilerin kulağına fısıldayan kuşların doğruyu söyleyip söylemediklerini ise bitabii zaman gösterecek. Kaldı ki beta haliyle bile halihazırdaki Vista’dan çok daha sağlam bir duruş sergileyen yeni potansiyel gözdenin erkenden çıkması kuşkusuz ki bilişimle ilgilenen hepimizin en çok istediği şeylerden birisi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ