Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,66 / Satış: 5,68

Vodafone’dan ‘sesli imza’ uygulaması

Vodafone’dan ‘sesli imza’ uygulaması
  • 17.02.2009
  • 1.120 kez okundu

Vodafone’un Türkiye’de ilk defa ”Sesli İmza” uygulamasına geçtiği bildirildi.

Vodafone’dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin Türkiye’de ilk kez abonelerine çağrı merkezini aradıklarında daha hızlı ve güvenli işlem yapma imkanı sunan Sesli İmza uygulamasını başlattığı duyuruldu.

Sesli İmza uygulamasının, Vodafone Grubu tarafından en iyi uygulama olarak kabul edildiği belirtilen açıklamada, Vodafone Türkiye’nin gelecek dönemlerde bu uygulamayı faaliyet gösterdikleri diğer ülkelere ihraç etmeyi planladığı ifade edildi.

Açıklamada, aboneyi ”biyometrik ses analizi”yle tanıyan ve parmak izinden bile daha güvenli olduğu dile getirilen Sesli İmza uygulamasına ilişkin, şunlar kaydedildi:

”İnsan sesi, parmak izi ve retinada olduğu gibi sadece kişiye özeldir ve taklit edilemez. Bu sistem, çağrı merkezini arayan abonenin biyometrik ses analizini yaparak aboneyi sesinden tanıyor. Uygulama sayesinde aboneler, doğum yeri, doğum tarihi, tarife bilgisi gibi veri doğrulama adımlarından atlayarak daha hızlı ve güvenli biçimde işlem yapabiliyor.”

Sesli İmza oluşturmak isteyen abonelerin, Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni aramaları ve seslerini tanıtmak için ”Vodafone’da benim sesim, benim şifrem” cümlesini söylemelerinin yeterli olduğu vurgulanan açıklamada, bu işlemden sonra abone çağrı merkezini aradıklarında, sistemin, abonenin sesli imzası olduğunu anlayarak belirlenmiş cümlenin söylenmesini istediği ve abonenin sesinin biyometrik analizini yaparak bir saniyeden kısa sürede kimliğini doğruladığı ifade edildi.

Açıklamada, bireysel ve kurumsal tüm abonelerin ücretsiz olarak yararlanabileceği Sesli İmzanın, bir hattı birden fazla kişinin kullanması durumunda bile her kullanıcıya ayrı ayrı tanımlanabildiği bildirildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ