Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,83 / Satış: 4,85
€ EURO → Alış: 5,66 / Satış: 5,68

Valve Mac’çileri oyuna doyuracak!

Valve Mac’çileri oyuna doyuracak!
  • 09.03.2010
  • 924 kez okundu

Kim demiş bu bilgisayarda oyun oynanmaz diye: İşte tarihe gömülmek üzere olan iddia…

Valve bir süredir kapalı kapılar ardından büyük bir çalışma içerisindeydi. Çalışmalar hakkında ser verip sır vermeyen Valve, ilk olarak Steam platformunun ara yüzünü yeniledi. Ardından da şimdiye kadar sadece dedikodularını duyduğumuz fakat Valve’nin bir türlü doğrulamadığı bir konuda resmi açıklamasını yaptı. Evet, Mac kullanıcıları da artık Steam platformuna kavuşacaklar!

Bu gelişme üzerine PC’nin Mac’e karşı önemli üstünlüklerinden biri olarak kabul edilen oyun zenginliği durumu bir ölçüde dengelenmiş olacak. Mac kullanıcıları da artık Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter Strike, Portal ve Half Life gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilecekler.

Ve Mac’lere sunulan ilk yeni oyun o olacak…

Şu anda 25 milyona yakın kullanıcısına binin üzerinde oyun sunan Steam’in Mac desteği ile kullanıcılarını da arttıracağı kesin. Üstelik Mac desteği çok yakın bir zaman içerisinde, Nisan ayında hayata geçecek. Valve ayrıca Steam üzerinden Mac’e taşınan oyunların, bir emülasyon sistemi ile dönüştürülmediğin, büyük oranda baştan hazırlandığını böylece oyun tecrübesinde herhangi bir aksaklık beklenmediğini de duyurdu.

Yıl içerisinde piyasaya çıkacak olan Portal 2 ise Steam üzerinden eş zamanlı olarak hem Windows, hem de Mac’lere sunulan ilk yeni oyun olacak.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ