Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Unutulan Firefox yaması !

Unutulan Firefox yaması !
  • 25.12.2008
  • 1.081 kez okundu

Mozilla son güncellemeye bir yamayı eklemeyi unuttu, ekstra bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı.

Mozilla, Firefox 2 için son güncelleme olacağını söylediği 2.0.0.19 numaralı güncellemesi ile 10 farklı sorun için 10 adet yama hazırlamış ve kullanıcıların indirebilmesi için internet sitesinden yayınlamıştı. Fakat çok geçmeden içerisinde 10 düzeltme yer alması gereken yama paketinde sadece 9 adet yamanın bulunduğu ortaya çıktı. Mozilla, son düzeltmeyi gerçekleştirecek olan yamayı pakete koymayı unutmuştu.

Mozilla yetkilileri unutulan yamanın kritik bir soruna ait olmadığı için kullanıcıların risk altında olmadıklarını açıkladı ve kısa süre içerisinde eksik kalan yamayı da hazırlayıp, 2.0.0.20 nolu güncelleme paketini indirilmeye sundu. 10. yama aslında sadece Windows’u ilgilendiriyor, Linux ve Mac kullanıcıları için bir sorun söz konusu değil. Ancak Mozilla, senkronizasyon sorunlarına yol açmamak için 2.0.0.20 güncellemesini her üç işletim sistemi için yayınladı.

Aslında bu tip bir unutkanlık ile ilk kez karşılaşmıyoruz. Daha önce Microsoft, Windows XP için yayınladığı bir Bluethooth yamasını, yamanın hiçbir şeyi düzeltmemesi nedeniyle tekrar yayınlamıştı. Apple ise, iTunes 8.0’ı ilki Windows Vista’da mavi ekrana neden olduğu için yeniden yayınlamak zorunda kalmıştı.

Firefox 2 için yayınlanan 2.0.0.20 güncellemesini aşağıdaki bağlantılar yardımıyla indirebilirsiniz.

Download:
Firefox 2.0.0.20 (Türkçe – Windows)
Firefox 2.0.0.20 (Türkçe – Linux)
Firefox 2.0.0.20 (Türkçe – Mac OS X)

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ