Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Sosyal imleme siteleri

Sosyal imleme siteleri
  • 17.02.2010
  • 984 kez okundu

Sosyal Medya internetin bel kemiği oldu!

Facebook, MySpace ve Twitter: Bu rakamları görünce gözlerinize inanamayacaksınız…

Haberleşmeden duramıyoruz. En azından comScore’un son yaptığı araştırma böyle söylüyor. 2009 yılı kelimenin tek anlamıyla sosyal medya sitelerinin yıl oldu. Facebook, MySpace, Twitter’ın nefes kesen yarışında büyük bir sürpriz yok. Tahmin edildiği gibi birincilikte Facebook var…

ABD’de yapılan araştırma internet kullanıcılarının online geçirdiği tüm zamanların %11’ini sosyal ağ sitelerinde geçirdiği ortaya çıktı. En çok tercih edilen site ise Facebook. Uzun zaman bu konuda birinciliğini sürdüren MySpace’ten bu ünvanı Mayıs 2009’da ele geçirmişti ve o zamandan beri de tahtını kaybetmedi. Aralık ayında Facebook’u ziyaret eden kullanıcı adedi ise 112 milyon olarak açıklandı. Bu rakam 2009’un başından beri tam %105 oranında artış anlamına geliyor.

Peki ya diğerleri ne durumda?

Twitter ise yılın son ayını 20 milyon ziyaretçi ile kapattı. Bir önceki yıldaki 4 milyon ziyaretçiye göre bu da son derece büyük bir artış anlamına geliyor. Fakat Twitter asıl atağını Nisan ayında yapmış ve aylık 17 milyon ziyaretçiye ulaşmıştı.

MySpace’de ise bazı farklı durumlar meydana geldi. Sitenin genel bir sosyal ağ olmaktan öte eğlence ve müzik konularına ağırlık vermesi kullanıcı kaybına yol açmış olsa da, MySpace Music yıl içerisinde %92’lik büyüme oranına ulaştı.

CHIP Online

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ