Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Mobile Security

Mobile Security
  • 17.02.2010
  • 1.076 kez okundu

MWC 2010: Kaspersky Lab, Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümünü görücüye çıkardı.

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim çözüm geliştiricisi Kaspersky Lab, akıllı telefonları her türlü tehdide karşı korumak için tasarlanan ve entegre bir çözüm sağlayan, Kaspersky Mobile Security 9’u sunduğunu açıkladı. Security 9, sağladığı üstün güvenlik seviyesinin yanı sıra, yeni ürün özel bilgilerin korunmasında benzersiz bir çözüm içeriyor.

Yazılıma yeni eklenen mahremiyeti koruma (Privacy Protection) özelliği adres defterindeki isimler hakkında her türlü bilginin korunmasını ve gizli kalmasını sağlıyor. Ayrıca istenildiği taktirde, SIM kartta veya telefonun hafızasında kayıtlı olan kişilerden gizli bir kontak listesi veya bir rehber de yaratılabiliyor. Kaspersky Mobile Security 9 kullanıcıları tek bir tuşa dokunarak rehberde bulunan kişilerini “özel” olarak işaretleyebiliyor ve bu şekilde onlardan gelen SMS’ler veya gelen çağrıların izini silerek görüntülenmesini engelliyor. Akıllı telefonu kullananın bu bilgilerini üçüncü şahıslar göremeyeceği gibi, haberdar da olamıyor.

Ürünün yeni sürümü sayesinde adres defterindeki isimler kısmen saklanabiliyor. Örneğin; kontakla ilgili görüşme bilgisi gizli tutulup, ama numaranın rehberde görünmesi ayarlanabiliyor. Ayrıca gerekli durumlarda, gizlenen isimler şifre girilerek tekrar görünebilir hale getirilebiliyor. Mahremiyeti koruma özelliği uygulamanın ara yüzü kullanılarak, otomatik olarak veya kendi numaranıza özel bir kısa mesaj göndererek kontaklar da ayarlanabiliyor.

Kaspersky Mobile Security 9 işlevsel bir ürün olmakla beraber her türlü tehdide karşı geniş koruma sağlıyor. Yenilikçi gizlilik teknolojisinin yanı sıra, yeni yazılım, kötü niyetli programlara, ağ saldırılarına karşı geniş bir koruma sağlıyor. Anti- hırsızlık modülü, çocukların konumunu da takip edebilen ebeveyn kontrol mekanizması, önemli dosyalar için şifreleme, istenmeyen çağrıları ve kısa mesajları (SMS) engelleyen Anti-Spam çözümü Kaspersky Mobile Security 9’un sunduğu özelliklerden sadece bir kaçı…

Kaspersky Mobil Security’nin yeni sürümü aynı zamanda Anti-hırsızlık özelliğinin geliştirilmiş sürümünü içeriyor. Bu özellik sayesinde akıllı telefon sahibi cihazı çalındığı veya kaybolduğu zaman kilitleyebiliyor, hafızasını silebiliyor, GPS yoluyla yerini tespit edebiliyor ve eğer SIM kart değiştirilmişse yeni numara hakkında kendisine bilgi verilmesini sağlayabiliyor.

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, akıllı telefon kullanıcılarının her gün çok sayıda kısa mesaj alıp gönderdiğini, çağrı gerçekleştirdiğini, internete bağlandığını ve sosyal ağlar üzerinden iletişim kurduğunu belirterek; “Akıllı telefonlar bizim özel hayatımızla ilgili çok sayıda bilgiyi içeriyor. Kaspersky Mobile Security’nin yeni sürümü ile mobil telefon kullanıcılarının özel bilgilerinin korunması konusunda bir adım daha ileri gittik ve kişisel bilgilerin sızması, üçüncü şahısların telefonunuza erişmesi veya rahatsız edici çağrılar ve SMS’lere karşı önlemler geliştirdik” diyor. Göçe, Kaspersky Mobile Security’nin Türkçe sürümünün ise Mayıs ayında piyasaya çıkacağını vurguluyor.

Kaspersky Mobile Security, 9 Symbian 9.1, 9.2, 9.4 ve Windows Mobile 5.0, 6.0-6.5 içeren akıllı telefonları destekliyor.

Kaspersky Mobile Security 9 hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için: http://www.kaspersky.com.tr

VeTeknoloji

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ