Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,95 / Satış: 6,97

Microsoft Sertifikaları

Microsoft Sertifikaları
  • 13.02.2010
  • 3.302 kez okundu

Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA: Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA) sertifikası sahipleri, Microsoft Windows tabanlı işletim sistemi ile çalışan network ve sistem ortamlarını yönetirler, problemleri çözerler.

CSA şu kişiler için uygundur:

* Sistem Yöneticisi
* Network Yöneticisi
* BT Yöneticisi
* Network Teknisyeni
* Teknik Destek Uzmanı

Uzmanlık alanınıza göre aşağıdaki MCSE sertifikasyonlarından birini de seçebilirsiniz:

* Uzmanlık: Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA): Security: Bu sertifika, güvenli bir bilgisayar ortamının parçası olarak Microsoft platformları üzerinde güvenliği uygulayan ve yöneten sistem yöneticilerine uygundur.
* Uzmanlık : Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA): Messaging: Bu sertifika, Microsoft Exchange Server kullanarak mesajlaşma altyapısını kuran ve yöneten profesyoneller içindir.

Microsoft Certified Database Administrator (MCDBA)
Microsoft Certified Database Administrator (MCDBA) sertifikası, Microsoft SQL Server veritabanlarını tasarlayan, uygulayan ve yöneten profesyoneller içindir. Sertifika, fiziki veritabanı tasarlalayanlar, mantıksal veri modelleri hazırlayanlar, Transact-SQL kullanarak veri hizmetleri sağlayanlar, veritabanlarını yönetenler, güvenlikten sorumlu olanlar, performansı izleyip düzenleyenler ve Microsoft SQL Server’i kurup yapılandıranlar için uygundur.

MCDBA sertifikası şu kişiler için uygundur:

* Vertabanı yöneticileri;
* Veritabanı çözümleyicileri;
* Veritabanı üreticileri.

Microsoft Certified Solution Developer (MCSD)

MCSD sertifikası, Microsoft uygulama geliştirme araçları, teknolojileri, platformları ile yeni iş çözümleri ve uygulamaları hazırlayan profesyonellere yöneliktir. MCSD sertifikası, sertifika sahibinin Microsoft ürünlerini kullanarak kuruluşlarda iş çözümlerini başarıyla tasarlayabileceğini, uygulayabileceğini ve yönetebileceğini gösterir.

MCSD sertifikası şu kişiler için uygundur:

* Yazılım mühendisleri,
* Yazılım uygulama mühendisleri,
* Yazılım geliştirenler,
* Teknik danışmanlar.

Microsoft Certified Application Developer (MCAD)

Microsoft Certified Application Developer (MCAD) sertifikası Microsoft.NET ürünlerini kullanarak uygulama yazılımları geliştiren profesyoneller için geliştirilen bir sertifikasyon programıdır.

MCAD sertifikası şu kişiler için uygundur:

* Programcılar
* Sistem yöntecileri
* Uygulama yazılım uzmanları

Microsoft Certified Desktop Support Technician (MCDST)

MCDST sertifikası, Microsoft Windows işletim sistemi kullanılan masaüstü ortamlarında karşılaşılan sorunları başarıyla çözme yeteneğine sahip ve IT sektöründeki kariyerine yeni başlayan profesyoneller için uygundur.

Microsoft Certified Trainer (MCT)

Microsoft, eğitimciler için Microsoft Certified Trainer (MCT) sertifikasını sunmaktadır. MCT’ler, eğitim teknikleri ve teknik bilgi açısından Microsoft Yetkili Eğitim Çözümleri İş Orta(CPLS)’nda ve Microsoft Yetkili Akademik Eğitim Programı kapsamındaki kuruluşlarda eğitim verebilmeleri için Microsoft tarafından sertifikalandırılmışlardır.

Kaynak: http://www.microsoft.com/turkiye/egitim

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ