Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Microsoft Live Hizmetlerinin 3’ncü Dalgası Başlıyor

Microsoft Live Hizmetlerinin 3’ncü Dalgası Başlıyor
  • 27.11.2008
  • 932 kez okundu

Microsoft, web platformu MSN’in geliştirilmiş ve yenilenmiş haliyle iletişimin vazgeçilmezi olmaya hazırlanıyor. Microsoft, tüm dünyada önümüzdeki haftalarda dağıtımına başlamayı planladığı ‘Wave 3’ün, güncellenmiş yeni hizmetlerle özellikle sosyal ağlarla entegrasyonda büyük kolaylıklar sağlayacağını duyurdu.

Microsoft, aralarında Flickr, LinkedIn, Pandora, Photobucket, Twitter, WordPress ve Yelp’in de bulunduğu 50’den fazla web sitesine, kendilerine erişim konusunda linkler konulduğunu açıkladı. Microsoft, bununla üçüncü partiyi oluşturan sosyal ağlara üye kullanıcılardan gelebilecek fikirlere erişmeyi planlıyor.

‘Sosyal ağlar’ dünyasının en önemli iki aktörü Facebook ve MySpace’de bu linkin bulunmadığına işaret eden, bağımsız değerlendirme kuruluşu Directions on Microsoft’tan Matt Rosoff, kullanıcı görüşlerinin kolaylıkla ve daha da önemlisi sayısal olarak toplanabileceğini söyledi.

Microsoft’un web tabanlı dosya paylaşım yazılımı Windows Live SkyDrive, ücretsiz depolama alanını 5 kat daha artırarak 25 GB’e çıkarttı. Kapasite artırımının, daha fazla kullanıcının online yedekleme için hizmetten yararlanacağı anlamına geldiğini belirten Rosoff, ‘Yazılım Devi’nin, fotoğraf paylaşımı için Windows Live Photos’u hizmete sunarak Live’ı kullanıcıların yaşamlarının odağına yerleştirmeyi amaçladığını söyledi.

Windows Live Başkan Yardımcısı Chris Jones, insanların e-postadan mesajlaşmaya, fotoğraf paylaşımından depolama hizmetlerine kadar tüm ihtiyaçlarını tek bir platform üzerinden sağlamalarının şirketin uzun vadeli stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi.

Microsoft, Windows Live Profile gibi organizasyon merkezli yeni hizmetler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Popüler anlık iletişim aracı, Windows Live Messenger’ın kapasitesi artırıldı. Böylelikle bir kullanıcı 20 kişiyle aynı anda chat yapabilecek ve bir ileti üzerindeki çok sayıda adresi kullanıcı listesine çok daha kolay bir şekilde ekleyebilecek.

HP ve China Telekom ile ikili anlaşmalar da imzalayan Microsoft, bu şirketlerin ürün ve hizmetleri aracılığıyla tüketicilere ulaşacak. Kuzey Amerika’daki kullanıcılarına Live ‘Wave 3’ü bir kaç hafta içerisinde sunmayı planlayan Microsoft’un, 2009 başına kadar da 54 ülkeye ulaşmayı hedeflediği öğrenildi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ