Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Microsoft açığını kapıyor!

Microsoft açığını kapıyor!
  • 29.09.2010
  • 3.949 kez okundu

Microsoft sunuculardaki açığı kapıyor!

Microsoft, saldıralara neden olan sunuculardaki açığı kapatmak için yama yayınlıyor…

İnternet siteleri yaratmak için kullanılan ASP .Net framework’teki açığı kapatmak için Microsoft bir yama çıkaracağını açıkladı. Birkaç saldırıda kullanıldıktan sonra ortaya çıkan açık, Windows Server işletim sistemi kullanan sunucuları doğrudan etkiliyor.

Normal masaüstü Windows işletim sistemleri ise Web sunucusu çalıştırmadığı sürece bu açıktan etkilenmiyor. Yazılım devi, kullanıcıları korumak için ayrı bir yamanın çıkartılmasının gerekli olduğunu da bir blog yazısında belirtti.

Güncellemeleri yapabilmek için Windows Download Center’a uğrayabilir ya da otomatik güncellemenin gelmesi için birkaç gün daha bekleyebilirsiniz.

CHIP Online

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Bluh dedi ki:

    it requires a penuitm 4 with 512 mb of ram. I have it running very fast, faster that 3.6 on a penuitm 3 with 256mb of ram. 3.6 r were only 128 mb of ram. I figured the recommended system requirements would double between 3.6 and 4, but not quadruple. If I had read them before hand I would not have bothered installing firefox 4. I think you are turning off many people by making them so high, and that you did not actually test the minimum system specs but just guessed. You realize that the system specs may be dependent partially on the system specs of the os. So vista and windows 7 will run much higher than xp and 2000, or win9x with kernelx.I am running ubuntu with the light lxde desktop so my system reqirements are lower than someone running it with the default gnome desktop.

YORUM YAZ