Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,88 / Satış: 6,90
€ EURO → Alış: 7,83 / Satış: 7,86

Koç Üniversitesi MBA öğrencileri eğitimi

Koç Üniversitesi MBA öğrencileri eğitimi
  • 01.07.2009
  • 1.273 kez okundu

Koç Üniversitesi’nde MBA yapan öğrenciler, artık öğrenci değişim programı kapsamında Kosta Rika’daki INCAE Business School’da da eğitim alabiliyor.
Dünyanın en iyi MBA programları listesinde her yıl aralıksız yer alma başarısını gösteren INCAE’ye kurulum aşamasından bu yana destek veren Harvard Business School, eğitim süreci ve planlanması da dahil olmak üzere üniversiteye yoğun bir danışmanlık hizmeti sunuyor.

21. yüzyılın iş dünyası liderlerinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Koç Üniversitesi MBA programı, dünyanın en saygın üniversiteleriyle öğrenci değişim programları yürütüyor. Koç MBA programının sunduğu öğrenci değişim programı fırsatlarından yararlanan MBA öğrencileri vizyonlarını genişletme ve uluslararası kariyere sahip olma fırsatını elde ediyor. Koç MBA’in öğrenci değişim programı anlaşması bulunan saygın okullar arasına Kosta Rika’daki INCAE Business School da katıldı.

1964 yılında Harvard Business School’un denetiminde kurulan INCAE, Latin Amerika’nın en iyi “uluslararası iş okulu” olarak tanınıyor. Kosta Rika ve Nikaragua’da iki kampusu bulunan INCAE, her yıl dünyanın en iyi MBA programları listesinde yer alıyor ve uygulamaya yönelik eğitim anlayışıyla dikkat çekiyor. İş dünyasına küresel bir perspektiften yaklaşan eğitim sistemiyle öne çıkan INCAE, yalnızca dünyanın en saygın üniversiteleriyle değişim programları gerçekleştiriyor. Latin Amerika’daki pek çok önemli firmanın üst düzey yöneticileri INCAE’de eğitim almış isimlerden oluşuyor. Üniversite aynı zamanda iş dünyasında “uluslararası rekabet” konusuna yönelik gerçekleştirdiği derinlemesine çalışmalarla da tanınıyor.

İki eğitim kurumu arasındaki öğrenci değişim programı anlaşması, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Aşkar, Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programından Sorumlu Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Serpil Sayın, Türkiye’nin Kosta Rika Fahri Konsolosu Dr. Micheal Adanauer ve Kosta Rika’nın Türkiye Fahri Konsolosu Serhan Süzer’in katıldığı bir törenle imzalandı.

Kosta Rika Fahri Konsolosu Serhan Süzer, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi anlamında yoğun çalışmalar yürüttüklerini belirterek, eğitimin bunun önemli bir bacağını oluşturduğunu söylüyor ve ekliyor: “Türkiye ve Kosta Rika arasındaki kültürel bağların yenilikçi bir vizyon doğrultusunda oluşturulması ve yapılandırılması hedefiyle pek çok alanda çalışmalar yürütüyoruz. Eğitim, bu konular içerisinde en çok önem verdiklerimiz arasında ilk sırada yer alıyor. Ülkemizin en saygın eğitim kurumlarından biri olan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile Kosta Rika’daki INCAE Business School arasında başlatılan öğrenci değişim programını çok önemli bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Bu sayede iki ülkenin gençlerinin ve iş dünyasının çok daha yakın ilişkiler kuracağını öngörüyoruz.”

Koç Üniversitesi MBA ve EMBA programları hakkında:
Dünyanın en saygın üniversiteleriyle eşdeğer eğitim veren Koç Üniversitesi’nin MBA (Master of Business Administration) programı 1993 yılında hayata geçirilmiş, 1994 yılında programa Executive MBA (EMBA) eğitimi de dahil edilmiştir. 2004 yılında Frankfurter Allgemeine tarafından Avrupa’nın en iyi yirmi EMBA programı arasında gösterilmiş olan Koç Üniversitesi Executive MBA programı, Business Week tarafından ise ABD dışındaki en iyi EMBA eğitimleri listesine Türkiye’den girmeyi başaran tek program olmuştur. EMBA programına iş dünyasında minimum 5 yıl deneyim sahibi profesyoneller katılabilmektedir. Koç Üniversitesi MBA ve EMBA programları iş yönetimi alanında kapsamlı ve dünya standartlarında eğitim sunmak hedefiyle hazırlanmıştır. Her iki program da Amerika ve Avrupa’nın belli başlı üniversitelerinde sunulan eğitimlerin ülkemiz ortamına uyarlanmasıyla oluşturulmuş olup, küresel ve yerel gelişmeler doğrultusunda güncellenen bir yapıya sahiptir. Dünya çapında eğitmenlerin yer aldığı programların temel hedefi, 21. yüzyılın iş dünyası liderlerinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü EQUIS akreditasyonuna sahip:
Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve İşletme Enstitüsü Türkiye’de ve içinde bulunduğu bölgede EQUIS akreditasyonuna sahip ilk ve tek okuldur.
Tüm dünyada, 34 ülkede sadece 117 işletme okulu EQUIS akreditasyonuna sahiptir. EQUIS akreditasyonu yönetim ve iş idaresi konularında faaliyet gösteren yüksek öğrenim kurumlarına verilmektedir. Kapsamı, yüksek öğrenim kurumunun bu alanlardaki tüm programlarını ve faaliyetlerini içermektedir. Koç Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler lisans programları, İşletme Enstitüsü’nün MBA, Executive MBA, Finans Yüksek Lisans ve İşletme Doktora programları ile birlikte araştırma ve yönetici eğitim programları da bu kapsamın içinde yer almaktadır. Koç Üniversitesi aldığı EQUIS akreditasyonuyla, programları, öğrencileri, mezunları ve fakülte üyeleriyle uluslararası tanınma vizyonuna ulaşmada bir adım daha atmıştır.

EQUIS Akreditasyonu: EQUIS bir yüksek öğrenim kurumunun on değişik alandaki faaliyetlerini uluslararası ölçütlerle kıyaslamaktadır. Bu kategoriler, Yönetişim ve Strateji, Programlar, Öğrenciler, Fakülte Üyeleri, Araştırma ve Geliştirme, Yönetici Eğitim Programları, Topluma Katkı, Kaynaklar ve Yönetim, Uluslararası Konum ve Kurumsal İlişkilerden oluşmaktadır.

EQUIS Akreditasyonu alan üniversiteler: EQUIS akreditasyonu aralarında London Business School, Cambridge, INSEAD, IMD, HEC ve Bocconi’nin yer aldığı 34 ülkeden 117 okulda vardır. http://www.efmd.org

Kaynak: PCHayat

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ