Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

HP, Tower Software’i Satın Alıyor…

HP, Tower Software’i Satın Alıyor…
  • 27.11.2008
  • 1.746 kez okundu

HP, doküman ve kayıt yönetimi yazılımları sunan Tower Software’i satın almak üzere bir ön ihale anlaşması yaptığını açıkladı. Satın almanın, 2008’in ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
ower Software’in satın alınması, HP’nin bilgi yönetimi alanındaki liderliğini pekiştirecek. Bu birleşmeyle, HP Yazılım’ın e-keşif yetenekleri artacak. Söz konusu yetenekler, bilgi toplama ve tutmanın ötesine geçerek, Elektronik Keşif Referans Modeli’nde (www.edrm.net) tanımlanan kayıt yönetimi ve tanıtımını da içerecek.
HP Yazılım, bu gelişmeyle, kamu, finans ve diğer sektörlere ve sıkı denetim altındaki ticari kuruluşlara yönelik e-keşif ve uyumluluk yönetimi çözümlerini genişletecek. Ayrıca, entegre doküman ve kayıt yönetimi, bilgi arşivleme ve kayıt tutma çözümlerini tek bir portföyde sunacak.
HP Yazılım, Tower ile, bir sonraki elektronik kayıt dalgasını yönetmeye hazırlanıyor. Bu dalga, Microsoft SharePoint portallerinde saklanan kurumsal içeriği kapsıyor.
HP Türkiye Yazılım Grubu Müdürü Tayfun Topkoç, konuyu şöyle değerlendiriyor: “Pazarda uçtan uca kurumsal kayıt yönetimine talep hızla artıyor. Tower’ın satın alınması, HP’ye bu alanda yeni fırsatlar sunacak ve büyüme fırsatı verecek. HP, 170’i aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. Bu durum, Tower çözümleri için yepyeni pazarlar demek. Yazılımda dünyanın altıncı büyük, yazıcıda ise dünyanın en büyük firması olarak, Tower çözümlerini, HP’nin hem bilgi yönetimi çözümleriyle, hem de Görüntüleme ve Baskı Grubu ile bütünleştirmeyi planlıyoruz.”
HP Yazılım ve Tower yazılım portföylerinin birleşmesi, yasal işlemlerden bilgi teknolojilerine kadar tüm iş birimlerinin, genel kurumsal iletişimin birer parçası olan iş sözleşmeleri, özgeçmişler, teklifler, e-postalar ve genel ofis dokümanları gibi elektronik iş kayıtlarını hızla tespit etmesine yardımcı olacak. Birleştirilmiş portföy, aynı zamanda, kurumsal kayıtların uzun vadede keşif ya da uyumluluk amaçlı kullanılmak üzere saklanması için tasarlanmış, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı bir arşiv platformu sunacak.
Tower Software’i satın alma kararı, HP Yazılım Kurumsal Bilgi Optimizasyonu portföyüne yapılan sürekli yatırımın da bir göstergesi. HP açısından stratejik öneme sahip olan bu alan, müşterilere, son derece uygun maliyetlerle, bilgi varlıklarını yönetme ve koruma, ayrıca bu varlıklardan değer sağlama imkanı sunuyor. Satın almayla birlikte müşteriler, tek bir kurumsal kayıt yönetimi çözümüyle, elektronik ve kağıt üzerindeki kayıtlarını yönetebilecekler. Ayrıca, Tower, HP Görüntüleme ve Baskı ile HP Yazılım’ın yeteneklerinden faydalanabilecekler.
Tower Software, HP Yazılım birimine dahil edilecek. Bilindiği gibi, HP Yazılım, HP Teknoloji Çözümleri Grubu içinde faaliyet gösteriyor. Tower ise HP Yazılım Bilgi Yönetimi biriminin bir parçası olacak.

E-keşif yazılımı nedir?
E-keşif, başka bir deyişle elektronik keşif, elektronik olarak saklanan bilgilerin yasal işlem amacıyla ya da denetim talepleri üzerine incelendiği, işleme sokulduğu ve sunulduğu süreci ifade ediyor. E-keşfe konu olan elektronik doküman ve verilere örnek olarak, veritabanları, kelime işlemci ve hesap çizelgesi dosyaları, web siteleri, e-posta yazışmaları, sesli mesajlar, anlık mesajlar, e-takvimler, ses dosyaları, cep bilgisayarlarındaki veriler, metaveriler, grafikler, fotoğraflar, hesap çizelgeleri ve çizimler sayılabiliyor.

Tower Software hakkında
1985 yılında Avustralya’da kurulan Tower Software, doküman ve kayıt yönetiminde bir dünya lideri olarak tanınıyor. 240 civarında çalışanı ve 32 ülkede yaklaşık 1.000 müşterisi bulunan şirketin çözümleri, özellikle kamu sektöründe yaygın olarak kullanılıyor. Tower çözümleri, enerji, kamu hizmetleri ve ilaç gibi sıkı denetim altındaki endüstrilerde de tercih ediliyor.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ