Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

Google’a rakip çıkarmak için kurs :)

Google’a rakip çıkarmak için kurs :)
  • 01.01.2009
  • 937 kez okundu

İnternette okuduğum bi habere göre Türkiye, Google, facebook, wikipedia ve internet devi bilinen web siteleri gibi projeleri hayata geçirebilmesi için kurs açılacağını açıklamış…

Haberin orjinali;

Türkiye, google’a rakip çıkarmak için kurs açıyor.

İnternet dünyasında ses getiren fikirlerin büyük bölümünün yabancılar tarafından yapılması Türkiye’yi harekete geçirdi. Google, facebook, wikipedia gibi projeleri Türk girişimcilerin de yapabilmesi için şubat ayında bir kurs açılıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek kursa internet şirketi projesi olanlar başvurabilecek. Kabul edilen projelerin sahipleri, üç aylık eğitime tabi tutulacak. Mayıs ayında sona erecek eğitimin ardından 30 proje sahibi, gerçekleştirilecek kapalı oturumda yatırımcı firmalar ile bir araya gelecek. Yatırımcıları ikna edip sermayelerini garantileyen proje sahipleri, sanal alemde ticarî faaliyetlere başlayacak. Girişimcilerle yatırımcıları ortak platformda buluşturmak için kurulan e-tohum.com’un açtığı okula internetten kayıt mümkün. Kursa 600’e yakın başvuru yapıldı. Girişimcilerle yatırımcıları buluşturan e-tohum.com’un sahibi Burak Büyükdemir’in öncülük ettiği ‘İnternet Şirketi Kursu’na, sanal alemde ticarî faaliyet yapmak isteyen herkes başvurabilecek. Kursun en önemli özelliği, öğrenim görenlere sermayelerini vaat etmesi. İnternet üzerinden projelerini gerçekleştirmek isteyenler bu ayın sonuna kadar müracaat edebilecek.

Kaynak: veteknoloji.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ