Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Firefox Profilinizi Yedekleyin

Firefox Profilinizi Yedekleyin
  • 25.12.2008
  • 901 kez okundu

Bilgisayarınıza yeni işletim sistemi kurduğunuzda veya Firefox web tarayıcınızın profil bilgilerinizi başka bir bilgisayara taşımak istediğinizde size yardımcı olabilecek yazılımlardan biri de MozBackup.

MozBackup başarılı bir şekilde, birkaç adımda Firefox profiliniz yedekliyor ve istediğiniz zaman aynı kolaylıkla yedeklediğiniz profili geri yukleme imkanı sunuyor. Profilden kastettiğimiz şey ise, sık kullanılanlar, eski ziyaret ettiğiniz adresler, ThunderBird’deki e-postalarınız gibi veriler.

MozBackup’ın avantajı FireFox eklentilerinizi de yedekleyebilmesi. Bu şekilde hesabınız birebir olarak yedeklenmiş oluyor ve alıştığınız Firefox düzenini her yerde kullanabiliyorsunuz. Firefox 2 sürümünün ilk versiyonlarında Firefox sık sık çöküyordu ve beraberinde profil bilgilerini de yokediyordu. Şu anda böyle bir sorun olmasa da olası yazılım hatalarından canımızın yanmaması için ara sıra Firefox profilimizin yedeğini almak faydalı olacaktır.

MozBackup’ın desteklediği yazılımlar;

* Firefox
* Thunderbird
* Sunbird
* Flock
* SeaMonkey
* Mozilla Suite
* Spicebird
* Netscape

MozBackup yedekleme sırasında, profilin istediğiniz özelliklerini yedeğe dahil etmenize olanak tanıyor. Örneğin sadece yerimlerinin veya sadece eklentilerin yedeğini alabilirsiniz.

Download: MozBackup
Lisans: GPL / LGPL / MPL (Ücretsiz, açık kaynak kodlu)
İşletim Sistemi: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ