Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Elektrik gücü ‘akıllı tablo’

Elektrik gücü ‘akıllı tablo’
  • 19.05.2009
  • 1.124 kez okundu

Küresel elektrik şebekeleri akıllı ağları bizi izlemek ve enerji kullanımı, kontrolü eğer ağ firması gelen planlarında Cisco örneği ile yardımcı olabilirler.

Dev ABD firması olan teknoloji net desteklemek, elektrik şebekelerini bir iki yönlü bağlantı kuruyor yardımcı olur.

Akıllı ağları cihazlar faydalı firmaları ile 211m ton ile CO2 emisyonlarını olabilir enerji kullanımının doğru bir görünüm vermek için iletişim sağlar.

Cisco pazara kadar $ 20bn yılda bir faydası olabilir inanmaktadır. Temel öncül Elektrik tablo farklı bölümlerini bağlamak için ise – tek bir ev için güç istasyonları büyük – bir özel ağ İnternet protokolü (IP) tabanlı kullanarak. Cisco önerisi bir “bir kuşak sermaye yatırım olacak” diyor.

Elektrik ve nasıl güç oluşturulur ilgili kaygılar artan maliyet ile – özellikle de fosil yakıtların gelince – diğer firmaların sayısı da bir teklif elektrik şebekeleri modernize etmek yapıyoruz.

Bu normal internet yoluyla değil, üzerinden ana iletişim Kriter, gömülü yazılım uygulamalarının bir dizi başlattı; General Electric ve yeni başlangıç bir dizi-up firmaları da. Cisco kendi sistemi söylüyor pazarın bir pay almak için teklifler yapıyoruz farklıdır, çünkü bu güç hatları kendileri aşağı IP veri yerine, internet kullanarak göndereceğiz.

Bu haberin kaynağı http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8056083.stm

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ