Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Botnet Saldırıları

Botnet Saldırıları
  • 11.03.2010
  • 1.056 kez okundu

İnternet sağlayıcınızın ani takedown orada kişisel bilgisayarların milyonlarca potansiyel olarak kendi kontrolü altında suçluların kesilmiş gibi görünüyor kötü niyetli yazılımların en promiscuous adet yayılmış bir yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Ama zaferi kısa ömürlü oldu. Az bir gün daha bir hizmet olarak Troyak “olarak bilinen” sonra Internet unplugged olarak, güvenlik araştırmacılar Çarşamba günü belli tekrar online almak için bir yol bulduğunu söyledi ve suçluların unmoored makineleri ile yeniden bağlamadan edildi.

Drama başlangıçta keskin bir düşüş umuduyla-off dolandırıcılık büyüdü, çünkü suçlular artık pek çok bilgisayar malware çoğunlukla online banka kullanıcı adları ve şifreleri çalmak için kullanılan “Zeus” olarak bilinen bir tür bulaşmış iletişim kurabiliriz. Dünya çapında ceza işlemleri yüzlerce zararlı yazılım kullanın.

It’s bilinmeyen kaç bilgisayar Zeus ile, ama bulaşmış bir milyon olarak tahmin’s. Cisco Systems, Inc kadar yüzde 25, dünyanın Zeus-enfekte makineleri kitlesel “botnet” AS Troyak ve sökme ile gecede kesilmesini söyledi.

Botnet’ler enfekte PC’ler ağlar suçluların uzaktan kumandalı robotlar gibi davranmaya vardır. Onlar en masse ve kimlikler çalmaya Web sitelerini saldırı için kullanılır.

Ama yerine bir-dunk zafer, olay slam hangi suçluların ne yıkıcı bir aksilik olması gereken sonra yasadışı işletmeleri yeniden canlandırmak için omurga hızını vurgulayarak tasfiye.

RSA, EMC Corp güvenlik bölümü, suçlu ZeuS yaymak için kullandığı kötü niyetli sunucu düzinelerce A.Ş. Troyak tarafından Internet’e bağlı olduğunu söyledi. Servis açıklanamaz karanlık Salı, kendi kontrolü altındaki suçlular ve Zeus-enfekte makineler arasındaki ilişkilerin Severing gitti.

Değil kamuoyu kimin fişini çekti bilinmektedir. O-ebil eğer diğer sunuculara operasyonlarını taşımak için karar verilmiş kolluk, güvenlik araştırmacılar, hatta kendilerini suçlu var.

Malware operasyonları kapatılıyor sürekli bir kedi-fare oyunu.

Bazı hizmetler sadece zararlı içeriği barındırmak için ve mevcut zaman internet bağlantıları kopmuş olan, genellikle nispeten başka bir sağlayıcıdan onlara yeni bir bağlantı satmaya istekli bulmak kolaydır.

RSA araştırmacılar müşterilerine bir not deneyimleri “bu köklü değişiklikler bu tür genellikle, uzun vadede olarak yaşadığı kısa gösteren yazdı, suçluların suç yeniden yapılandırılması ve çevrimiçi saldırıları yeniden başlatmasını eğilimindedir.”

Bu görünüşte oldu – ve hızlı. Çarşamba olarak, araştırmacılar sunucuları yeniden çevrimiçi, yeni bir Internet sağlayıcısı üzerinden gibi göründüğünü söyledi.

Cisco araştırmacılar 68 komutu toplam-ve-kontrol sunucularının aşağı getirildi, ama dedi ki bilinmeyen’s kaç bulaşmış bilgisayarların her Bunların bağlı idi.

Ancak trafik nedeniyle, yeni sunucularına yönlendirmek için virüslü bilgisayarlara yönlendirilmesi olduğunu düşündüren bu sunucular hafta sonu çivili olduğu suçluların sunucuları indirdi olacak olsaydı, bilinen olabilir ekledi.

Sonra araştırmacılar şirketin zalimler kanıt topladığı bir kötü amaçlı bir Web sitesi barındırma hizmeti ve en yüksek profilli takedowns ve McColo Corp olan İnternet servis olarak adlandırılan 2008 yılı kış aylarında kesilmiş bir şirket dahil.

Dünya çapında spam miktarlar neredeyse anında yarı yarıya düşmüş ancak o gün içinde tekrar tırmanmaya başladı.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ