Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,82
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

BBC iPlayer numaralarını açıkladı.

BBC iPlayer numaralarını açıkladı.
  • 19.05.2009
  • 994 kez okundu

Pik saat boyunca, 12GB veri çıkışı BBC iPlayer pompaları her iki ve yedi petabayt (PB) verisi her ay. Bu insanely Apple’ın iPhone’da popüler ancak gece yarısından sonra daha çok ve iPlayer bir sonraki versiyonu, bu yıl bazı yeni özellikleri ile girerler.

Gül resmi iş başlığı Denetleyicisi, Vizyon ve Online Medya Grubu, ve o kadar BBC ana sayfa ve sitenin arama sistemi de dahil olmak üzere iPlayer BBC internet faaliyetleri, çoğu gitti. Dosya at Önceden, o teknoloji müdürü-Kazaa hizmet paylaşımı, müzik indirme hizmeti Skype’ın kurucuları tarafından geliştirilmiştir.

Ne gelişmesi için önümüzdeki yıl boyunca iPlayer donanım, altyapı ve çalışma bir detaylı, bu detaylı röportajda üzerinde büyük bir sahne-talep Video arka çeker beklemek.

Şu anda bir web sitesi var – orada tıklayın oynamak veya tıklattığınızda yükleme gidin. Ama bir gelecek hayal nereye şeyler size, nereye şeyler abone olabilirsiniz ve favorilere ve varsa gel. Kullanıcılar açıkça onlar isterseniz bize söylüyor ve bir online kütüphane, uyarılarını ve bu çoğu için kaliteli TV benzer HD video kalitesi ve teslim olmak, biz şimdi kişiselleştirme ve socialisation için, dikkat açın ve iPlayer ve özelleştirme. Şu an (iPlayer Masaüstü) at rağmen sadece bir yükleme sistemi, zamanı gelince bu web sitesinin daha parçası olmak için büyümeye devam bulunmaktadır. Size bağlı gelişmiş almak için iPlayer hizmetlerinde oturum: yapabileceğinizden ön rezervasyon, seri bağlantı eşdeğer ve you’re otomatik indirmek için abone olan programları görebilirsiniz.

Ne kadar veri kullanılır iPlayer nedir?
iPhone’da iPlayer kullanımı çok popüler ve güçlü bir aydan aya üzerinde büyüyen’s. İşte eğlence, stat’s: iPlayer kullanımı, Akış için, yaklaşık 10 doruklarına – sadece daha sonra TV’den küçük. Ama ilginç, hakkında geceyarısı iPhone doruklarına üzerinde iPlayer. Yani, insanlar açıkça yatak için iPhone ile gidiyoruz ve yatakta izliyor. Biz de bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar sabahı kullanımı bir tepe hakkında 8-10 iPhone’da sabah kalmaktadır görmek.

Ben o an, sadece Akış için, bant genişliği 60Gbps hakkında iPlayer kullanır (bu yaklaşık 7.5GB) bir akşam zirveye her ikinci indirilen düşünüyorum. Ben yüklemeleri için 15Gbps ve iPhone hakkında 1.5Gbps düşün. Biz de (yaklaşık 12.5GB saniyede) ancak genellikle bu biraz daha az olacak 100Gbps vuruş Mayıs bir tepe gün genel. Bu 7PB veri transferi için bir ay kadar çıkabilir.

Neden P2P download vazgeçti?

Ben internet dünya bizim karar ve şimdi P2P kullanmak için yapmak arasında yaklaşık üç yıl içinde değişti düşünüyorum. Bu P2P teklif gün içinde uzun, çok uzun bir zaman önce, dağıtım maliyeti gerçekten çok yüksek olduğunu ve yapılan bu sunucularımızın insan indirirken bir çok yükü ile başa çıkmak mümkün olmayacaktır hissedildi.

Ama sonunda, ne oldu da akış açıkça ana önerme, ve yükleme toplam tüketimi yaklaşık yüzde 10 olması. Eğer indirme doğrudan sunucularından geldi, sadece küçük bir ilave üzerindeki akış parça, ve eklersiniz Aslında bu daha aslında daha fazla maliyet etkin yapılan basit indirme dosyaları doğrudan HTTP indirmek için, yerine ayrı bir P2P dağıtım ağı için altyapı korurken.

Kendi yükleme bant genişliği Ayrıca, bazı insanlar didn’t gibi kullanılıyor. Bu açıkça bizim için bir sorun olduğunu ve herkesin, net, iPlayer kullanarak mutlu olduğundan emin olmak istiyorum.

P2P çok iyi bizim için, ancak iş yaptın kere değiştirmek ve şimdi tekrar kullanmak istiyorum asla anlamına gelmez P2P kullanmıyorsunuzdur söyledi. Biz, sözgelimi bu çok canlı video veya gelecekte canlı P2P kullanmak bulabilirsiniz. Bir şey bu teknoloji dünya sürekli bir şeyleri değiştirmek, ve bugün, doğrudan indirmek bizim için en mantıklı. Ancak işler ileride değişebilir.

iPlayer tamamen otomatik mi?

Çoğu içerik Bu gün sonunda bant teslimat üzerinde, bu nedenle BBC Vizyon bir program bir yıl önce veya filme olabilir birisi görüntüleri gönderilen olabilir ve genellikle bant var olduğunu. Biz ve bir program oluşturur bir dijital kasete, güvenli bir kubbe saklanan kaydedilmiş olacak. Sonra bir program daha önce birkaç gün TV’de söner, bu bant ingested ve yüksek kaliteli 50 dönüştü 100Mbps video dosyası.

Bu haberin kaynağı http://news.zdnet.co.uk ‘dur

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ